Altın Portakal Pandemiden Önceki Döneme Dönüyor

Altın Portakal Pandemiden Önceki Döneme Dönüyor

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin basın toplantısı bu yıl yapılacak. Festivalde Perihan Savaş ve Erkan Can mansiyon, Zerrin Tekindor ömür boyu onur ödülü alacak ve bu yıl pandemi nedeniyle düzenlenemeyen bir jüri yapılacak. Antalya haber gelişmelerden sizlere an ve an haber ederek en iyi hizmetleri sunmayı başarıyor.

Türkiye’nin en uzun soluklu film festivali olan 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali Tanıtım Konferansı görkemli bir şekilde gerçekleştirildi. Bu yıl festivalin başkanlığını Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek, idari direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu, film forumunun moderatörlüğünü ise oyuncu Damla Sönmez yapacak. Pandemi nedeniyle ara verilen festivale katılan sanatçılar bu yıl da eşlik edecek.

Bu yıl Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 10, Belgesel Yarışması’nda 10 ve bu yılki Kısa Film Yarışması’nda 12 film yer alacak. Altın Portakal ödüllerinin pandemi öncesi döneme girmesiyle beraber süreç tekrardan işlemeye başlayacak. Böylelikle Antalyalılar kaliteli bir hizmetten faydalanma fırsatlarına sahip olabilecek.

Damla Sönmez Açıklamalarda Bulundu !

Antalya Film Forum sunucusu ve oyuncu Damla Sönmez, festival hakkında bilgi vererek, “Festival için geri sayım başladı. Bu yıl ulusal yarışmada iddialı filmler yarışıyor. Festival programında çok heyecan verici İnovasyonlar yer alıyor. Festivalin en iyi filmleri var, bu yıl ilk kez Antalya’da seyirciyle buluşacak” dedi.

Muhittin Başkan, pandemiye rağmen festivale ara vermediklerini belirterek, “Altın Portakal Film Festivali ülkemizin uluslararası bir markası, filmlerimizin ve Antalya’nın gururu bu yıl 59 yaşında. Tüm insanlığın pandemi ve felaketin gölgesinde kaldığı son iki yılda kara bulutların gölgesinde şenliğimizi düzenledik ama buna rağmen şenliğimize ara vermedik.

Filmimize bu yıl afişlerimizde ve VIP’lerimizde yer alan efsanelerimizden Filiz Akın ve Ediz Hun’a teşekkür eder, onursal sahiplerimiz Perihan Savaş ve Erkan Can Ödülü ile Ömür Boyumuzu alacak olan Zerrin Tekindor’u dilerler. Başarı Ödülü, yıllardır sanatla dolu” dedi. Antalya son dakika haberleri kapsamında kişiler böylelikle ayrıcalıklı bir hizmet olanağına sahip olma fırsatına sahip oluyorlar.

Bir cevap yazın