Cafelerde Kullanılan Ekipmanlar Nelerdir

Yeni bir girişim yapmak istiyorsanız mutlaka bir çok sektörü incelemiş ve karar vermişsinizdir. Cafe işletmeleri ülkemizde en çok ilgi gören alanlardan biridir. Hizmet sektörü bağlantılı olan bu alanda hem tecrübeli işletmeci bulmak kolay olup hemde çalışacak personel sayısı fazladır. Cafe ve restoran gibi işletmelerde bir çok farklı ekipman kullanılmaktadır. Pişirici grubu, Ürün hazırlık gurubu, Servis grubu, Oturma grubu, Yıkama ve temizlik ekipmanları diye sıralayabiliriz.

Yemek ve gıda gibi sektörlerde malzeme ve ekipman seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar fazladır. Eğer kapasitesi yüksek bir işletme olduğunu düşünüyorsanız hızlı yemek, hızlı servis ve diğer tüm birimlerle seri işlemi göze almalı ve makine, ekipman ve malzeme seçimini ona göre yapmalısınız. Bu durumda ilk akla gelecek ekipmanlar ise Endüstriyel Cafe Malzemeleri olacaktır. Sıfır ekipman alımı yapabileceğiniz gibi bir çok kişi gibi ikinci el cafe malzemeleri de tercih edebilirsiniz. 

Cafelerde Kullanılan Endüstriyel Ekipmanlar

Endüstriyel mutfak malzemeleri günden güne ülkemizde bilinmekte ve değeri fark edilmektedir. Klasik mutfak malzemeleri ve ekipmanların aksine son derece seri olan bu cihazlar sizlere hem personel yönden avantaj sağlar hemde zaman kazandırır. Hijyen konusunda da diğer bir çok ekipmana göre faklıdır. İmalatı paslanmaz çelik olan bir çok endüstriyel ekipmanın kir tutmadığı veya kolay temizlendiği bilinmektedir. 

Endüstriyel fırınlar bir cafe işletmesi için hayati önem sahiptir. Simit fırını, pasta börek fırını olarak çeşitli modelleri bulunmaktadır. Son gelişmiş teknolojik fırınlarda neredeyse tam otomatik pişirme sağlanabilmektedir. Tek yapmanız gereken hamuru hazırlayıp fırına vermek olup sizde bu arada yapılması gereken diğer işlerinize vakit bulursunuz. 

Endüstriyel hazırlık ekipmanları da sizlere büyük kolaylık sağlar. Darbeye ve çizilmeye karşı dayanıklı olup sizlere en geniş çalışma alanını sağlarlar. İhtiyacınıza göre farklı ölçüleri, dolaplı veya dolapsız modelleride bulunmaktadır. Paslanmaz çalışma tezgahları, evyeli tezgahlar, raflı ve dolaplı sistemler sıkça tercih edilir. 

Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Nereden Alınır

Endüstriyel mutfak ekipmanlarına talep ve ilginin artması ile ülkemizde bu alanda imalat ve üretim yapan yerli firma sayısı oldukça artmıştır. Yabancı markalarında ürünlerinide bir çok bayide bulmanız mümkündür. Mağaza konumu olarak endüstriyel ekipman satışları genelde her şehirde aynı noktalarda bulunurlar. Kısa bir araştırma yaparak bu mağazaların yoğulaştığı adresleri kolayca bulabilirsiniz. Mağazaya gitmeden internet üzerinden de ürün ve ekipman siparişi vermeniz mümkündür. 

Cafe malzemesi almak yerine elinizde bulunan ekipmanlarınızı satmanızda oldukça kolaydır. Endüstriyel malzemelerin kullanım ömürlerinin oldukça yüksek olması nedeni ile ikinci el piyasasıda fazladır. Kısa bir araştırma ile cafe malzemesi alanlar ve bu firmaların adres bilgilerine ulaaşbilrsiniz. 

 

 

Bir cevap yazın