Doktor tavsiyesiyle koşmaya başladı, 3 yıldır maratona katılıyor

Muratpaşa ilçesinde 31 yıldır berberlik yapan evli ve iki çocuk babası Hidayet Ceylan, mesleği gereği sürekli ayakta kaldığı için bacaklarında ağrı hissetmeye başladı. Doktora giden Ceylan’ın bacaklarında varis, dizlerinde ise menisküs oluştuğu tespit edildi.

Tedavi olarak spor yapması önerilen Ceylan, bunun üzerine her gün evinin yakınında bulunan spor salonuna giderek koşmaya başladı. Salondaki sporla yetinmeyen Ceylan, bir süre sonra evi ile iş yeri arasındaki 5 kilometrelik mesafeyi de koşarak gitmeye başladı.

(FOTO: DHA)

Spor yapmayı çocukluğundan bu yana seven Hidayet Ceylan, amatör olarak maraton koşmaya karar verdi. 2018 yılındaki Runatolia Halk Maratonu’na katılan Ceylan, ilk koşusunda 10 kilometrelik parkuru tamamlamayı başardı.

Katıldığı ikinci yarışında da 21 kilometre koşan berber Ceylan, bu sene katıldığı 21 kilometrelik maratonu da 1 saat 47 dakika 24 saniye ile tamamladı. Madalyalarını berber dükkanındaki aynalarında sergileyen Ceylan’a, müşterileri de destek veriyor.

(FOTO: DHA)

“BU DURUM MARATON KOŞMAYA KADAR GİTTİ”

Hidayet Ceylan, “Bir doktorun varislerime iyi geleceğini söylemesiyle koşmaya başladım. Bu durum maraton koşmaya kadar gitti. Koştuğum için çok mutluyum. 3 senedir de Runatolia’da koşuyorum. Bu sene pandemi nedeniyle spor yapabileceğim alanlar kapanınca antrenman yapamadım ama yine de 21 kilometre koştum. Her şeye rağmen geçen senekinden daha iyi bir zamanda bitirdim” dedi.

Kaynak: anahaberi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Ne iyi gelir | Kurumsal Kimlik | GanoBet | Bahis siteleri