Dünyanın En Çok Gol Atan Futbolcuları Listesi Açıklandı

Dünyanın En Çok Gol Atan Futbolcuları Listesi Açıklandı

Futbol, dünyanın en popüler sporlarından biri haline geldi ve sonuçta maçı kazanmak için gol atmak, çok aranan bir şey. Dünyanın en çok gol atan futbolcuları kimler?

Kariyeri boyunca 700 gol kaydeden efsanevi Cristiano Ronaldo, dünyanın en çok gol atan futbolcusudur. Neredeyse oyundaki her kupayı kazandı ve futbol dünyasında büyük bir iz bıraktı. Sadece oynadığı kulüplerin çoğunda en iyi golcü olmakla kalmadı, aynı zamanda rekabetçi uluslararası arenada en yüksek golcü oldu. Deneme bonusu veren siteler

En çok gol atan ikinci futbolcu ise efsanevi Lionel Messi’dir. Kulüp ve uluslararası kariyeri boyunca 650 ‘den fazla gol attı ve Şampiyonlar Ligi ve Copa del Rey’de 100’ den fazla gol kaydetti. Ballon d’Or’u şaşırtıcı bir şekilde altı kez kazandı ve tek bir sezonda ve en çok ardışık sezonlarda atılan goller gibi rekorlar kırdı.

İlk üç sırayı ise Luis Suarez alıyor. Kulüp kariyerinde 410 ‘dan fazla gol atarak, sadece Barselona’nın en yüksek golcüsü değil, aynı zamanda Uruguay’ın en yüksek golcüsü. Ayrıca 2013 yılında Avrupa’nın en skorer oyuncusu olduğu için Avrupa Altın Ayakkabı ödülünü kazandı.

Bu nedenle, Ronaldo, Messi ve Luis Suarez üçlüsü haklı olarak dünyanın en çok gol atan futbolcuları olarak adlandırılabilir. Hepsi mükemmellik sembolü olmuştur ve bir sonraki seviyeye futbol oyunu almış.

Bir cevap yazın