Elektrikli Isıtıcı Modelleri ve Fiyatları

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte hanelerdeki ısınma çözümleri de yavaş yavaş konuşulmaya başlandı. Kimileri doğalgaz, klima ve soba gibi yöntemler ile ısınma ihtiyaçlarını karşılarken kimileri de oldukça rağbet görmeye başlayan elektrikli ısıtıcılar ile ısınma ihtiyaçlarını karşılamak istemektedir. Sizler de bu kışı elektrikli ısıtıcılarla geçirmek istiyorsanız ve hâlen bir elektrikli ısıtıcı satın almadıysanız bu yazımızın tam da sizlere göre olduğunu düşünüyoruz. Elektrikli ısıtıcılar ile ilgili aklınızda oluşabilecek tüm soruların cevaplarını alacağınız yazımızı okumaya davet ediyoruz.

1-Elektrikli Isıtıcı Fiyatları

Elektrikli ısıtıcıların fiyatları watt gücü, modeli, marka kalitesi ve tasarımına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; günümüz piyasasında elektrikli fanlı ısıtıcı fiyatları 500-2500 TL arasında değişiklik seyrederken konvektör ısıtıcılar ise 1200-3500 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca bahsetmiş olduğumuz gibi ısıtıcının marka kalitesi de fiyat konusunda çok önemli bir rol oynuyor.

Tahmini ve piyasaya göre bir fiyat bandı çizdik ancak birazdan sizler için elektrikli ısıtıcı konusunda çığır aşmış bir markadan bahsedeceğiz. Dilerseniz fiyat konusunu çok uzatmayalım çünkü; tavsiye edeceğimiz markanın fiyatları üzerinden konuşmaya devam etmek istiyoruz.

2-Elektrikli Isıtıcı KW Hesaplama

Elektrikli ısıtıcılarda KW hesabının kişileri elektrik ısıtıcıdan en çok iten nedenler arasında olduğu görülüyor. Durumun aslında hiç de göründüğü gibi olmadığını düşünüyoruz. Çünkü kişiler elektrikli ısıtıcı alırken KW hesabını düz mantık ile yaptığında fazla geldiğini düşündüğünden elektrikli ısıtıcı almaktan vazgeçiyor.

Dilerseniz şimdi sizlerle beraber kısaca bir elektrikli ısıtıcının aylık ortalama KW hesabını yapalım. Kullanmış olduğumuz elektrikli ısıtıcı 750 W gücünde fanlı bir ısıtıcı olsun ve biz bu ısıtıcıyı günde 6 saat çalıştırmış olalım. 2022 yılının Eylül ayı itibariyle güncel KW fiyatlarını göz önüne alırsak (100 KW: 173,46 TL) toplamda 233 TL tüketim yapmış olacağız. Bu tüketim kimilerine fazla geliyor olabilir ancak elektrikli ısıtıcı satın alırken KW tüketimini azaltmamız mümkün. KW tüketimini azaltan faktörleri sıralayacak olursak;

l Marka Kalitesi

l Yüksek Isı Koruma Seramik ve Metal Kaplama

l Kademeli Watt Ayarı

gibi faktörlere dikkat ederek bir elektrikli ısıtıcı satın aldığımız takdirde KW tüketimimiz ciddi şekilde azalacaktır.

3-Elektrikli Isıtıcı Modelleri

Elektrikli ısıtıcılar için esasen sıkça satın alınan iki modelden bahsetmek istiyoruz. Bunlardan birisi fanlı ısıtıcı diğeri ise konvektör ısıtıcı olarak geçiyor. Her iki modelinde çalışma prensibi ve özelliklerini açıklayalım.

Fanlı Elektrikli Isıtıcı: Çalışma prensibi olarak basit ve karmaşık olmayan bir sistem ile çalışırlar. Kullanıldığı ortamdaki ılık havayı fan izolesinden geçirip dışarıya üflüyor. Fanlı ısıtıcıların tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden birisi de konvektör ısıtıcılara göre daha ekonomik olmasıdır. Fanlı elektrikli ısıtıcılar çok fazla elektrik tüketimine ihtiyaç duymadan işlevini görebilmektedir. Ayrıca güvenlik konusunda da şalter emniyet kullanılan bu tip ısıtıcılar aşırı ısınmaya karşı yanıcı olmadan direkt kapanarak güvenli bir kullanım da sağlıyor.

Konvektör Isıtıcı: Adını konveksiyondan alan konvektör ısıtıcılar, konveksiyon akımlarını kullanarak kapalı ortamdaki ısı düzeyini yükseltir. Esasen en kısa tanımının bu olduğunu düşünüyoruz. Biraz daha ayrıntıya inecek olursak; üretimi dolayısıyla kapalı ortamlar için daha uygun olan konvektör ısıtıcılar güvenli, performanslı ve taşınabilir özellikleri ile fanlı elektrikli ısıtıcılara nazaran daha modern bir kullanım sağlar. Ayrıca ısıtma sistemlerinde herhangi bir zararlı ultra ışık ve ısı bulundurmazlar.

4-Elektrikli Isıtıcı Tavsiye

Elektrikli ısıtıcıların fiyatlarından bahsederken sizlere çığır aşmış bir markayı tavsiye edeceğimizi ve o marka üzerinden fiyatları konuşmak istediğimizi belirtmiştik. Sizler için tavsiye edeceğimiz TROTEC markasının elektrikli ısıtıcı konusunda ciddi bir ilerleme kaydettiğini düşünüyoruz. Anlatmış olduğumuz düşük KW tüketimi olsun ısıtıcıların özellikleri olsun hepsini tavsiye ettiğimiz TROTEC markasını baz alarak anlattık. İnternet üzerinden güvenli bir şekilde online alışveriş imkânı sunan TROTEC markası ayrıca sizler için uzman kadrolardan oluşturduğu müşteri hizmetleri servisi ile de oluşabilecek her türlü sorun ile karşılaşmaya hazır görünüyor. TROTEC firmasının fanlı ve konvektör ısıtıcılarının yanı sıra ayrıca özel tasarım ısıtıcıları da şıklık arayan kullanıcılar için oldukça dikkat çekiyor. Biz lafı daha fazla uzatmadan sizlere firmanın bütün iletişim bilgilerini sunarak sizleri keyifli bir alışveriş ile baş başa bırakmak istiyoruz.

TROTEC Elektrikli Isıtıcı Ürünleri: https://tr.trotec.com/shop/makineler/isitma/elektrikli-isiticilar.html

TROTEC Firması Ofis Adresi: 14. Sok. No. 61 34235 Esenler/İSTANBUL

Telefon: 0 212 438 56 55

E-Mail: online-tr@trotec.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GanoBet | Bahis siteleri | Sesimol.net