Huawei P50 serisi ile şirketten başka ürünler de geliyor

Çok merak edilen Huawei P50 serisi ortaya çıktığı kadarıyla yalnız gelmiyor. Firmanın yeni telefonları yanında başka sürprizleri de var.

Nisan ayında (Yüksek ihtimalle 17 Nisan) resmi olarak lanse edilecek gibi duran Huawei P50 serisi ile birlikte firmadan 5G destekli bir amiral gemisi tablet modeli de geliyor. Android değil HarmonyOS (Tablet özelinde PadOS) üzerine kurulacağı düşünülen ancak bu detayı henüz kesin olmayan tabletin, tam olarak “Huawei MatePad Pro 2 5G” adına sahip olabileceği aktarılıyor. Henüz 5G desteği dışında hiçbir detayın netlik kazanmadığı tablet, tahminlere göre gücünü Kirin 9000 işlemciden alacak ve iki farklı versiyon halinde gelecek. Bir versiyon 12,2 inç Hua Xing imzalı ekran, diğerinde ise 12,6 inç Samsung imzalı ekran yer alacak. Bu ekranlarda yine tahminlere göre 120 Hz yenileme hızı sunulacak. Bu arada Huawei’den nisan ayında Huawei Band 6 akıllı bileklik serisi de gelecek. Aynı zamanda yakında Huawei Watch Fit serisine yeni bir akıllı saatin eklenme ihtimali de masada yer alıyor.

b

Huawei P50 serisi en son HarmonyOS haberi ile gündemdeydi

Huawei P50 serisi resmi olarak 17 Nisan tarihinde lanse edilecek gibi görünüyor. İşte bu model ve ailenin diğer bireyleri pazarın kutusundan HarmonyOS işletim sistemiyle çıkan ilk Huawei telefonlar olacak. Hatta ilginç olarak telefonların sadece HarmonyOS kullanacağı da iddia ediliyor. Bu henüz net değil ancak telefonların Android işletim sistemi kullanmayacağı aktarılıyor. Bu arada HarmonyOS işletim sistemi başka üst seviye telefonlara da geliyor. Yani firmanın eski amiral gemileri de istenirse yeni döneme geçiş yapabilecek.

HarmonyOS işletim sistemi AppGallery ve HMS temelinde oluşturuluyor ve bazı “Android benzeri” iddialarına rağmen firmanın kendi geliştirme sürecinin bir sonucu konumunda yer alıyor. HarmonyOS’un Türkiye’deki geleceği hakkında ise şimdilik çok fazla bir bilgimiz bulunmuyor. Ancak Huawei P50 ailesinin global pazarda çok kolay bulunamayacağını belirtelim. Firma ambargo nedeniyle cihazlardan çok fazla üretemiyor

Kaynak: turkyazi.com

Bir cevap yazın