iPhone dünyasına periskop kamera ne zaman gelecek?

Android tarafında birçok firma için standart olan periskop kamera sistemleri iPhone dünyasına ne zaman girecek sorusuna üzücü bir cevap geldi.

Periskop kamera sistemleri biliyorsunuz akıllı telefonlara yüksek zoom getiriyor. Bu sistem telefonların kalınlığını artırmadan, yatay mercek ve ayna kurulumlarıyla kayıpsız yüksek zoom sunuyor olmasıyla büyük beğeni topluyor. İşte bu kamera sistemi maalesef iPhone dünyasına yakın zamanda girmeyecek. Çünkü analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın bu döneme ancak 2023 yılında geçiş yapacağını aktarıyor. Bu da iPhone’larda yüksek kayıpsız zoom bekleyenleri üzecek gibi görünüyor. iPhone’ların zoom seviyeleri rakiplerden her zaman daha düşük seviyede yer alıyor ve bunun ancak 2023’te değişecek olması elbette hayal kırıklığı yaratıyor. Firmanın süreci neden bu kadar geriye attığı ise bilinmiyor. Apple’ın patentini aldığı kendi periskop kamera kurulumları da yer alıyor.

iPhone 13 serisi hakkında başka neler biliyoruz?

Kaynaklara göre ortak olarak LiDAR sensör taşıyacak 13’lerde 1 TB depolama alanı sunulacak. Apple şu an 12’lerde maksimum 256 GB, 12 Pro’larda ise 512 GB dahili depolama sunuyor. 13’lerin “Pro” takılı versiyonlarında 120 Hz bir ekran kullanacak olan Apple, yeni telefonlar ile Touch ID’yi de yeniden iPhone dünyasına döndürebilir. Firmanın yeni modellerde Touch ID ile Face ID’yi bir arada sunma ihtimali bulunuyor. Bunun arkasında artan maske kullanımı yer alıyor.

Kaynak: blog-genel.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Ne iyi gelir | Kurumsal Kimlik | GanoBet | Bahis siteleri