Roger Federer Kendini Yardım Kampanyalarına Adadı

Roger Federer Kendini Yardım Kampanyalarına Adadı

Dünyanın bir numaralı tenisçisi aynı zamanda dünyanın en ünlü hayırseveridir. Roger Federer, Roger Federer Vakfı aracılığıyla çeşitli hayır amaçlarını destekleyen bir insani yardım kuruluşudur. Ayrıca ATP ve WTA turları ve ATP Dünya Takım Kupası aracılığıyla çeşitli tenis programlarını desteklemektedir. BaselSportFoundation aracılığıyla diğer birçok tenis ve sporu desteklemektedir. Hatta Thomas Friedmann ile İsviçre’nin kırsal bölgelerindeki yoksul ailelerin yaşamlarını iyileştirmeye yönelik sanatsal bir projede iş birliği yaptı.

Roger Federer tenis kortunda yarışmadığı zamanlarda zamanının çoğunu çeşitli hayır amaçlarını desteklemeye ayırıyor. Roger Federer Vakfı, çocuklar, kadınlar ve engelliler için çeşitli girişimleri finanse ediyor. Bunlar arasında dezavantajlı gençler için ücretsiz tenis eğitim kampları, imkanları kısıtlı alanlarda standart tenis kortları ve kadınların tenis geliştirme programları bulunmaktadır. Ayrıca vakfı, Basel Üniversitesi’nde cinsel istismara veya sömürüye maruz kalmış kadın ve çocuklarla çalışmak üzere sosyal hizmet uzmanları yetiştiren bir kürsüye sponsorluk yapmaktadır. Cloudbet.com

Hayırsever Bir Sporcu!

Hayırsever nedenleri desteklemenin yanı sıra, Federer ayrıca ATP ve WNA turları aracılığıyla çeşitli tenis programlarını da destekler. Ayrıca, BaselSportFoundation aracılığıyla diğer birçok tenis ve sporu da desteklemektedir. Üç kez Laureus Dünya Yılın Sporcusu ödülünü kazandı ve çoğu Grand Slam şampiyonluğu rekorunu elinde tutuyor (21). Şanlı kariyerine rağmen, Federer’in İsviçre’deki kişisel evinde en sevdiği kortta oynadığı için hiçbir zaman parasal tazminat talep etmediği bildirildi. Bunun yerine, İsviçre bankası UBS AG’den Zürih’teki özel tenis kulüplerini kullanması için düzenli bir ödeme alır.

Roger Federer sadece tüm zamanların en iyi tenisçilerinden biri değil, aynı zamanda dünya spor tarihinin en iyi hayırseverlerinden biridir. Federer’in kayda değer hayır işlerinden bazıları, ATP ve WTA turları ve ATP Dünya Takım Kupası aracılığıyla çeşitli tenis programlarını desteklemeyi içerir. Ayrıca BaselSportFoundation aracılığıyla başka tenis ve sporları da destekliyor.

Bir cevap yazın