Skoda Enyaq iV 50; ailenin en ucuz versiyonu kullanıcılarına ne sunuyor?

Elektrik atağının ilk üyesi için en ucuz paket olan Skoda Enyaq iV 50, Almanya’da fazlasıyla dikkat çeken fiyatlarla tercih edilebiliyor.

Volkswagen grubunun elektrikli otomobil atağının Skoda kanadındaki ilk üyesi konumunda olan Enyaq iV, teknik niteliklerinin yanında tasarımıyla da büyük beğeni topladı. Grubun ortak platformu üzerine geliştilen model, sunulan farklı versiyonları üzerinden daha geniş çaplı bir kullanıcı bütçesine hitap edebilir hale getirildi. Eylül 2020’de gerçekleştirilen tanıtımının ardından kademeli olarak Almanya ve diğer Avrupa ülkelerindeki satış macerası da başlatılan Enyaq iV, en ulaşılabilir versiyonu olan “50” üzerinden 33.800 euroluk etiketle karşımıza çıkıyor. Bu rakamın bölgesel vergi oranların ve hükümet teşvikleri üzerinden Almanya’da 24.230 euroya kadar gerileyebilir olması, Enyaq iV 50’yi pastanın iddialı isimlerinden birisi haline getiriyor.

Skoda Enyaq iV 50 teknik özellikleri

Skoda cephesi Enyaq iV 50 ile birlikte kullanıcılara tek elektrik motorlu ve 55 kWh kapasiteli bir bataryanın kombine edildiği şemayı standart olarak sunuyor. Tek motor seçeneği üzerinden 148 PS güç ve 220 Nm tork değerlerine sahip olan model bu sayede 0’dan 100’e hızlanmasını 11,4 saniyede tamamlayabiliyor. Versiyonun WTLP standartlarındaki maksimum menzil değeri ise 362 kilometre olarak veriliyor. Enyaq iV 50’in standart donanımları arasında ise; ön arka LED ışıklandırma, 18 inç jant seti, çift bölgeli klima, dijital sürücü ekranı, 10 inç multimedya ekran, elektrikli yan aynalar, ön bölge asistanı, yaya ve bisiklet algılama, otonom acil frenleme, şerit takip uyarısı ve çarpışma önleme asistanı gibi kullanışlı parçalar öne çıkıyor. Enyaq iV ailesi “60” ve “80” olmak üzere daha üst kombinasyonların sunulduğu paketlerle de tercih edilebiliyor. Listede “60” için 38.850 euro, “80” versiyonu içinse 43.950 euroluk başlangıç fiyatları yer alıyor. Enyaq iV ile ilgili merak ettiğiniz tüm özelliklere haberimizden ulaşabilirsiniz

Kaynak: buguncel.com

Bir cevap yazın